فناوری (دیگر سایت ها)

چگونه ویندوز ۱۱ را بدون تعویض ویندوز قبلی تجربه کنیم؟

در اینجا روشی را به شما یاد خواهیم داد که می‌توانید بدون نیاز به خرید دیسک ویندوز ۱۱ و حتی تعویض ویندوز فعلی خود، Windows 11 را امتحان کنید.

مایکروسافت گفته بود که ویندوز ۱۰، آخرین پلتفرم این خانواده است. اما با انتشار رسمی ویندوز ۱۱ خودش این حرف را نقض کرد. اکنون دوره جدیدی با سیستم عامل جدید ویندوز آغاز شده است. اگر کامپیوتر شما از حداقل مشخصات مورد نیاز برخوردار باشد، می‌توانید همین حالا سیستم عامل Windows 11 را روی کامپیوتر خود نصب کنید. با این حال برخی کاربران هنوز نمی‌توانند به نسخه بعدی ویندوز اعتماد کنند و آن را روی سیستم خود نصب کنند. اما آیا راهی هست که بتوان بدون تعویض ویندوز، استفاده از ویندوز جدید مایکروسافت را تجربه کرد؟ بله، ما در این مقاله به همین موضوع و نحوه استفاده از آن خواهیم پرداخت.

عرضه ویندوز ۱۱ مایکروسافت

مایکروسافت ۵ اکتبر سال گذشته میلادی، ویندوز جدید خودش را به طور رسمی منتشر کرد. اکنون این سیستم عامل طی یک فرآیند چند مرحله‌ای بین دستگاه‌های ویندوز ۱۰ سازگار توزیع شده است. غول نرم افزار جهان می‌گوید مشتریان تا انتهای سال ۲۰۲۲ مهلت دارند به صورت رایگان به نسخه بعدی ویندوز مهاجرت کنند.

بنابراین اگر کامپیوتر شما واجد شرایط دریافت باشد، شما می‌توانید نسخه بعدی ویندوز را به صورت یک آپگرید رایگان دریافت کنید. این آپگرید از طریق زبانه Windows Update در صفحه تنظیمات ویندوز رویت می‌شود. وقتی پیشنهاد مایکروسافت را قبول کردید، سپس کافیست روی دکمه Downlod and install کلیک کنید تا ویندوز جدید روی سیستم شما نصب شود.

این نشان می‌دهد که ارتقا از ویندوز ۱۰ به ویندوز ۱۱ بسیار ساده است. قطعاً شما نظرات و بررسی‌های مربوط به Window 11 را در اینترنت خوانده‌اید؛ اما بهترین راه امتحان کردن سیستم عامل جدید مایکروسافت بدون نیاز به تعویض ویندوز، استفاده از نرم افزارهای مجازی‌سازی است.

نرم افزار مجازی‌سازی چیست؟

پکیج‌های نرم افزاری مجازی سازی به برنامه‌هایی گفته می‌شود که از منابع کامپیوتر شما برای ساخت یک کامپیوتر مجازی استفاده می‌کنند. آن‌ها به شما اجازه می‌دهند بدون آنکه نیازی به تغییر سیستم عامل اصلی باشد، بتوانید سیستم عامل‌های مختلف ویندوز، مک، لینوکس و غیره را روی سیستم خود نصب و از آن‌ها استفاده کنید. به سیستم عاملی که از طریق یک نرم افزار مجازی‌سازی اجرا می‌شود «ماشین مجازی» گفته می‌شود.

بنابراین نرم افزارهای مجازی‌سازی امکان استفاده از سیستم عامل‌های مختلف روی کامپیوتر شما را فراهم می‌کنند. شما برای استفاده کردن از ویندوز ۱۱ پیش از آپگرید ویندوز اصلی خود به آن هم می‌توانید از همین روش استفاده کنید.

نرم افزارهای مجازی‌سازی مختلفی برای ویندوز ۱۰ وجود دارد که برخی از آن‌ها مثل VMware Workstation 16 Player و VirtualBox رایگان هستند. بنابراین، شما بدون نیاز به هیچ هزینه‌ای می‌توانید این کار را انجام دهید. برای شروع، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

مشاهده ادامه خبر: گجت نیوز

صفحه ثبت نام

برای ادامه وارد شوید