چرا باید در آزمون های جامع شرکت کنیم؟

به این مطلب امتیاز دهید
5/5

 💡  در این مقاله با ما همراه باشید تا دلیل اینکه چرا شرکت کردن در آزمون های جامع بهتر از شرکت نکردن است را بدانیم :

 

 

بسیاری از بچه ها وقتی اسم آزمون جامع دروس را می شنوند جبهه می گیرند ! آن ها به این فکر می کنند که امتحان دادن برای یک درس به اندازه کافی وحشتناک هست ، دیگر هفت یا هشت درس با هم امتحان دادن حتما تنها یک غول کُش می تواند از پسش بر بیاید، نه ما ! اصلا چه دلیلی دارد همه دروس با هم امتحان بدهیم؟ شاید بد نباشد جواب این دانش آموزان را اینطور بدهیم که: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تو خودت یک غول کشی!

 

زمانی را به یاد بیاورید که در کلاس دوم یا سوم دبستان درس می خواندید ، زمانی که برای جمع ۲ عدد ساده یا نوشتن ساده ترین کلمات مشکل داشتید، امروز اما به سادگی آن اعداد را محاسبه می کنید ، انشاهای زیبا می نویسید و کارهایی می کنید که اگر در کلاس دوم به شما می گفتند یک روز به آنجا می رسید باور نمی کردید !

آن روزها برای شما محاسبات ریاضی امروز و یا درک مطالب علوم واقعا سخت بود اما همین که از کلاس دوم تا امروز این همه مطالب تکرار شد در کنار مطالب تازه ای که آموختید موجب شد به اینجا برسید که برادر و خواهر های کلاس دومی شما امروز شما را بسیار دانا تر از خودشان ببینند.

اینکه ما آزمون بیشتر هم بدهیم اول از همه همین کار را می کند، کمک می کند تمرین بیشتری حل کنیم و دقیق تر به مطالبی که کم و بیش یاد گرفته ایم نگاه کنیم. پس در کل یادمان باشد از امتحان هیچوقت نترسیم یا دلهره نداشته باشیم ، چون امتحان بیشتر یعنی قوی تر شدن خودمان و الا هیچ وقت یک امتحان هیولا نیست !

 

حالا چرا آزمون جامع و تستی شرکت کنیم ؟

آزمون جامع یعنی بخاطر آوردن تمام مطالبی که در طول یک هفته می خوانیم. شما هر هفته تمام این درس ها را دارید ، هر روز از یک کلاس به کلاس دیگر می روید و شاید طی یک روز، هم علوم داشته باشید  هم ریاضی .

چیز سختی نیست اگر در کنار این دو درس ۷ یا ۸ سوال زبان هم وجود داشته باشد همیشه این مطلب را به یاد داشته باشید که:

 

 

 

چطور یک فیل را می خوریم؟

 

جواب: لقمه لقمه !

 

چون همه چیزهای بزرگ چه فیل باشد، چه آزمون جامع دروس از بخش های کوچک تر تشکیل شده اند و اینطور می شود از پسِ آن ها بر آمد.

 

 

خب قرار نیست در این مطلب شما را خسته کنیم پس فقط این را هم بگوییم که آزمون های این چنینی کمک می کنند شما

 مدیریت زمان درست را خودتان یاد بگیرید ، سریع تر کارها را پیش ببرید ، خودتان را در درس ها بهتر کنید و هر بار که آزمونی را با آزمون قبلی خودتان مقایسه می کنید بهتر شدن خودتان را ببینید و ضمناً اگر تصمیم داشتید در سال های بالاتر در آزمون نمونه دولتی یا المپیاد شرکت کنید باید روش حل کردن اینگونه سوالات را بهتر از دیگران یاد بگیرید 

 

صفحه ثبت نام

برای ادامه وارد شوید