فناوری (دیگر سایت ها)

وزیر ارتباطات از همکاری با چین برای ارتقای کیفیت اینترنت ثابت خبر داد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همکاری با چین در حوزه ICT را طبق قرارداد ۲۵ ساله تایید کرد. به گفته وی توسعه فناوری‌های مرتبط با ۵G و اینترنت ثابت را با همکاری کشورهایی از جمله چین در دستور کار دارند. زارع‌پور در واکنش به کندی سرعت اینترنت نیز بر لزوم توسعه اینترنت ثابت تاکید کرد و گفت: «معنی ندارد زمانی که در منزل هستید، از گوشی تلفن همراه برای ارتباط استفاده کنید.»

بحث همکاری ایران و چین طبق قرارداد ۲۵ ساله در حوزه فناوری از موضوعاتی است که طی چند وقت اخیر با حواشی بسیاری همراه شده است. «عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات هفته گذشته همکاری با چین برای راه‌اندازی اینترنت ملی را شایعه‌ای بی اساس دانست.

در همین حال او امروز در حاشیه برنامه اتصال هزار روستا به شبکه ملی اطلاعات، در پاسخ به این سوال که آیا در توافق ایران و چین همکاری‌هایی در حوزه فناوری ارتباطات مثل ۵G پیش بینی شده است، گفت:

«بله، ما در همکاری هایی که با کشورهای مختلف از جمله چین داریم، توسعه فناوری‌های لازم برای هم حوزه ۵G و هم کیفیت بخشی ارتباطات و اینترنت ثابت را در دستور کار قرار داده‌ایم.»

او معتقد است همکاری‌های متقابل می‌تواند منجر به رشد و توسعه صنعت ICT در کشور شود: «همچنین توسعه حضور پلتفرم‌های ایرانی در کشورهای همسایه را مد نظر داریم. ظرفیت‌های خوبی در کشورهای مختلف وجود دارد و ما می‌توانیم استفاده کنیم.»

مشاهده خبر: دیجیاتو

دیدگاه‌ها برای وزیر ارتباطات از همکاری با چین برای ارتقای کیفیت اینترنت ثابت خبر داد بسته هستند

صفحه ثبت نام

برای ادامه وارد شوید