مقررات مدرسه

مقررات و تعهدات دانش آموز و ولی دانش آموز
دبیرستان انرژی اتمی

۱- متعهد به رعایت شعائر اسلامی و مقررات میهن عزیزمان ایران در تمام طول تحصیل می گردد
۲- متعهد به رعایت احترام و اخلاق در خانواده و افرادی که با او زندگی می کنند می گردد .
۳- متعهد به رعایت ادب و احترام نسبت به عوامل اجرایی ، کادر دبیرستان و همچنین تمامی دانش آموزان و اولیاء دبیرستان انرژی اتمی می گردند.
۴- متعهد به رعایت انصاف، انضباط و نظم شخصی، و دوری از دروغ، گناه و ناامیدی می گردد .
۵- متعهد به تلاش و خوشبینی و امیدواری در جنبه های مختلف زندگی می گردد.
۶- متعهد می گردد ضمن تلاش شایسته در تحصیل ، به مقررات آموزشی و تربیتی ، انجام فرائض دینی و فعالیت های اجتماعی بپردازد بدیهی است فعالیت های اجتماعی که از طرف مدرسه اعلام می شود در نمرات کارنامه او موثر خواهد بود
۷- به مطالعه دروس پیش از تدریس توسط دبیر در کلاس درس در حد توان همچنین به حل تکالیف پس از کلاس تا آنجا که درس را به خوبی یاد بگیرد متعهد می شود.
۸- دانش آموز در نظر خواهد داشت با توجه به هزینه ای که خانواده برای وسایل شخصی او کرده اند و همچنین قدردانی از آن ها به مراقبت از وسایل شخصی بپردازد و آن ها را هدر ندهد. همچنین به امانت داری و حفظ و نگهداری اموال، تجهیزات و وسایل آموزشگاه بپردازد و چنانچه به هر وسیله مربوط به آموزشگاه یا دانش آموز دیگری آسیب وارد کرد متعهد به پرداخت هزینه یا جایگزینی با مشابه آن می گردد .

۹- دانش آموز متعهد به آگاه کردن خانواده خود از دعوتنامه های شفاهی و کتبی آموزشگاه می گردد.

۱۰- متعهد می گردد در تمام کلاس های حضوری و غیرحضوری و همچنین مراسم صبحگاه، طبق زمان بندی مدرسه حاضر شود و با اتمام وقت طبق اجازه مسئولین از مدرسه خارج شود همچنین ارائه مدارک موجه در صورت غیبت ضروری است. چنانچه دانش آموز در انجام این امور کاهلی کند عواقب انضباطی آن به عهده ی دانش آموز می باشد .
۱۱- موی سر و لباس ها و وسایل مورد استفاده او باید مطابق با هنجارهای جامعه باشد. لباس و ظاهر دانش آموز باید به گونه ای شایسته ، منظم و مرتب و آن طور که مسئولین دبیرستان به صورت شفاهی بیان می کنند باشد . چنانچه ظاهر دانش آموزی از لحاظ مسئول مدرسه مناسب نبود دانش آموز موظف است طبق خواسته معاون یا مدیرمدرسه عمل کند .

۱۲- متعهد می شود در زمان کلاس های حضوری مدرسه از آوردن تلفن همراه، تبلت و سایل وسایل هوشمند امتناع کند و چنانچه به همراه داشت عواقب این مساله به عهده دانش آموز است و مدرسه هیچگونه مسئولیتی را نمی پذیرد

۱۳- آوردن دوچرخه و موتور سیکلت به مدرسه ممنوع است و عواقب ناشی از عدم توجه به این قانون به عهده دانش آموز و خانواده ایشان خواهد بود

۱۴ – همراه داشتن زیور آلات ، دستبند ، زنجیر و… خود داری خواهم کرد .

۱۵- مسئولیت حفط و نگهداری وسایل شخصی به عهده شخص دانش آموز است. در صورت یافت شدن وسیله ای که صاحب آن مشخص نیست مدرسه وظیفه دارد به مدت حداکثر ۲ هفته تا پیدا شدن صاحب آن وسیله صبر کند و پس از این مدت مدرسه خود را از نگهداری آن وسیله مبرا می داند بنا به این بند دانش آموز و اولیاء وی شرعاً این اجازه را به مدرسه می دهند که پس از ۲ ماه در صورت پیگیر نبودن آن وسیله ومشخص نشدن صاحب آن ( خواه خودکار یا مداد یا هر وسیله لوازم التحریر، خواه کاپشن و کلاه هایی که گاهاً در زمین ورزش یا محیط مدرسه جا گذاشته می شود یا هر وسیله دیگری) مدرسه هر طور که خود می داند از آن وسیله استفاده کند یا به موسسه خیریه یا به فرد نیازمندی اهدا کند .
۱۶- گاها ممکن است علی رغم تمام حساب و کتاب ها ، هزینه های جزیی که بابت فعالیت های اضافه ای چون اردو دریافت می شود با خرج ریال به ریال تطابق دقیق نداشته باشد ضمن امضا این قرارداد خانواده در جریان قرار می گیرد که در صورت افزایش هزینه های این چنینی مدرسه از طرف خود این هزینه ها را پرداخت می کند و یا در صورت کاهش هزینه ها آن مبلغ در امور دیگری به صلاحدید مدرسه هزینه می گردد.
۱۷- دانش آموز و اولیاء او موظف هستند در صورت ایجاد مقررات جدید، خواه آن قانون شفاهی بوده باشد یا کتبی خود پیگیر قوانین تازه باشند و آن ها را رعایت کنند . عدم علم به آن قانون توجیهی برای رعایت نشدن آن نمی باشد .
۱۸- در صورت رعایت نکردن قوانین یا به طور کلی تر داشتن هرگونه رفتار ناشایست و غیرقابل بخششی که که یکی از مسئولین مدرسه را آزرده کند مدرسه این حق را برای خود محفوظ می داند که دانش آموز را به شورای مدرسه معرفی کرده ودر جلسه شورا برای اخراج وی از مدرسه تصمیم گیری صورت پذیرد .

۱۹-

 

 

 

امضا ولی دانش آموز: امضا دانش آموز :

صفحه ثبت نام

برای ادامه وارد شوید